Zbrojní průkaz (přípravný kurz)

Naše firma nabízí přípravné kurzy na zbrojní průkaz, širokou nabídku střeleckých, taktických i zdravotnických kurzů a výcvik střelecké a profesní přípravy pro civilisty i ozbrojené složky!

 

CO NABÍZÍME

Kvalitní příprava na zkoušku odborné způsobilosti

Kvalitně vás připravíme na zkoušku odborné způsobilosti. Nabízíme přípravný kurz – až 7 hodin (1 h. přestávka na oběd), konzultace k bezpečné manipulaci se zbraní, praktická příprava na laserové střelnici a následně, po domluvě, i střelba na klasické střelnici. Dále nabízíme konzultaci při výběru zbraně a vybavení a semináře k údržbě zbraně. Je možné  zajistit i základní střelecký kurz s Vaší nově zakoupenou zbraní.


Obsah přípravného kurzu na zbrojní průkaz:

Jedná se o teoretickou přednášku, kdy lektor přednáší a vysvětluje problematiku věci. Za pomoci projektoru a prezentace Vám lektor předá veškeré informace, které budete potřebovat k úspěšnému zvládnutí zkoušky.

Praktická část (zpravidla po odpolední přestávce) se skládá z manipulace s palnou zbraní. Rozborka a sborka zbraně, kde se naučíte daný typ správně rozebrat a složit, k základnímu vyčištění zbraně, tak jak je to potřeba i u  zkoušek. Navíc disponujeme vlastní laserovou střelnicí, kde si na učebně můžeme po domluvě vyzkoušet střelbu z laserové pistole na terč. A zjistíme tak, jestli „strháváte“ popř. odstraníme spolu chybné návyky. Oproti ostré střelbě, je to daleko levnější varianta výuky k odstranění chyb střelce.

Na našem přípravném kurzu si vyzkoušíte manipulaci (rozborku a sborku) ze zbraněmi, jako  CZ 75 Semicompact (po domluvě Glock 17), malorážka a brokovnice (vlastníme dvojku i brokovou kozlici). 

Pokud byste měl/a zájem o ostrou střelbu na terč. Tedy vyzkoušet si vystřelit z palné zbraně (pistole), upozorňujeme, že tato část není zahrnuta do přípravného kurzu, ale není problém se domluvit a zajít na střelnici. Např. jedna střelnice je od naší učebny vzdálena asi 200 metrů.

Přípravný kurz na zbrojní průkaz vede hlavní lektor Petr Zahrádecký, který sloužil 22 let u PČR. Z toho 13 let jako instruktor střelecké služební přípravy policistů. Dnes vyučuje civilisty a ozbrojené složky zejména izraelský systém Krav Maga a systém SAMI-X PRO. Dále se (dle počtu zájemců) účastní i pomocná lektorka Bc. Eliška Zahrádecká, která je zaměstnána u PČR a má vystudovanou vysokou vojenskou školu Univerzitu obrany v Brně. Vyučuje izraelský systém sebeobrany pro ženy Women Krav Maga. Takže i ona má velice blízko k palným zbraním. 


Zájemci o přípravu na praktickou část k získání zbrojního průkazu, si mohou rezervovat termín v sekci REGISTRACE. Příprava probíhá jak pro jednotlivce, tak ve skupinách, ale max. v jedné skupině 12 osob. Jen tak se můžeme školeným osobám po celou dobu náležitě věnovat. Poté máte možnost doma si vše srovnat při studiu teoretické části nauky o střelných zbraních. V našich prostorách máme i kvalitní laserovou střelnici, na které vám vysvětlíme správný postoj a manipulaci se zbraní. Po další konzultaci je možné se účastnit praktické části na smluvené střelnici ve Znojmě.

Zbrojní průkaz je veřejná listina opravňující fyzickou osobu k nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraní a střeliva a dělí se do skupin podle účelu užívání zbraně a střeliva:

sk. A – sběratelské účely
sk. B – sportovní účely
sk. C – lovecké účely
sk. D – výkon povolání nebo zaměstnání
sk. E – ochrana zdraví, života a majetku

Pro získání zbrojního průkazu je nutné podání přihlášky, doložení zdravotní způsobilosti a vykonání úspěšné zkoušky odborné způsobilosti dle rozsahu požadované skupiny. Zkouška se vždy skládá ze dvou částí.

 1. Teoretickou část tvoří písemný test obsahující výběr 30 otázek (z celkového počtu 485). Test prověřuje znalost Zákona o zbraních č.119/2002 Sb., nauky o zbraních a zdravotního minima. Na vykonání testu je stanoven časový limit 40 minut.
 2. Praktickou část tvoří bezpečná manipulace se zbraní a střelba na terč. Na praktickou část zkoušky vás samozřejmě připravíme ještě před samotnou zkouškou. Příprava obsahuje zásady bezpečné manipulace se zbraní a střelivem. Dále pak rozborku a sborku zbraní používaných při zkoušce a praktickou střelbu z těchto zbraní.

To vše pod dohledem zkušeného instruktora Petra, který 22 let sloužil u Policie ČR a z toho 13 let jako instruktor střelecké a tělesné služební přípravy.

 Ceník služeb od 1.3.2024

 • pokud kurz není vypsán, neváhejte zavolat přímo instruktorovi Petrovi na +420/ 731 488 702 a domluvit si třeba  individuální kurz

 

 • Přípravný kurz ke zkoušce odborné způsobilosti … 2.500,- Kč/ 1 osoba

  • délka kurzu: až 7 hodin teorie (příprava na test, bezpečná manipulace a praktická část na laserové střelnici s pistolemi SIRT)
 • Přípravný kurz ke zkoušce z praktické části + střelba … 1.000,- Kč/ 1 osoba

  • délka kurzu: až 2 hodiny (rozborka a sborka zbraně v naší učebně; praktická střelba na předem domluvené střelnici)
  • v ceně je zapůjčení zbraně a pronájem střelnice
 
 •  
 • Konzultace k bezpečné manipulaci se zbraní den před zkouškou … plánujeme v budoucnu

  • 60 minut bezpečné manipulace – pistole, brokovnice, malorážka
 • Konzultace k nákupu první zbraně … ZDARMA

  • Pro absolventy našeho kurzu

instruktor Petr Zahrádecký, IČO: 08701261, Předmět podnikání: Provozování střelnic a výuka a výcvik ve střelbě se zbraní