sami_logo_defense

Women Krav Maga

Třídy jen pro ženy a dívky od 15 let

Co je to Women Krav Maga?

SAMI-X Women Krav Maga je sebeobranný systém určený pro všechny dívky a ženy ve věku od 15 – 99 let. Tento systém je přímo přizpůsoben ženám, aby byl co nejjednodušší a nejefektivnější.

Instruktor Petr Zahrádecký začal pořádat od roku 2016 semináře pro ženy. Pro velký zájem a jejich naplněnost, se celkovému tématu: sebeobrana pro ženy, začala i více věnovat instruktorka školy Eliška Zahrádecká. Semináře jsou spíše takovou ochutnávkou, jak sebeobrana pro ženy vypadá. Semináře jsou tématicky zaměřeny a mají za úkol dodat ženám sebevědomí, naučit je, jak se v dané situaci zachovat a jak se ubránit. Bohužel, i samy dámy si po semináři uvědomí, že pouze dvě hodiny trénování nestačí. Pokud dojde k napadení, je velice pravděpodobné, že tzv. zamrznete. Toho se zbavíte, pokud budete chodit častěji a techniky a dané postupy sebeobrany si budete neustále opakovat na našich kurzech. A to je jeden z důvodů, proč jsme otevřeli třídu jen pro ženy, která běží vždy jednou týdně po dobu hodiny a čtvrt.

Cíl instruktorů ve WKM

Jaký je náš cíl a jak se liší výuka sebeobrany jen pro ženy od výuky sebeobrany pro dospělé (smíšené třídy)?

Sebeobrana pro ženy vyučuje techniky, které jsou jednoduché, účinné a přizpůsobeny něžnému pohlaví. Proto je WKM ideální, jak pro dospívající slečny, tak i pro babičky. Dané techniky se neustále opakují a stávají se přirozenější a přirozenější. V každé ženě je ukryté „zvíře“, které se dokáže bránit, kdyby došlo k napadení např. jejich dítěte, psa aj. My nepotřebujeme zvyšovat vaši fyzickou kondici, potřebujeme vám dodat sebevědomí, kuráž, ukázat vám, jak si nastavit vlastní hranice a jak rychle reagovat v situaci, kdy dojde např. k pokřikování, přepadení, nebo až k brutálnímu napadení zakončené např. znásilněním.

Samotná výuka probíhá čistě jen v dámském kolektivu, s instruktorkou Eliškou. Proto se nemusíte bát, že na vás bude sahat cizí muž, bude si dokazovat svou sílu nebo mít nemístné poznámky na ženské pohlaví. Výuku instruktorka obohacuje přednáškami, kdy se dozvíte, jak vznikla ženská sebeobrana, jaké jsou právní aspekty sebeobrany nebo např. jaké jsou nové trendy v sebeobraně. Uvidíte v prezentaci i videa z napadení, která budete společně analyzovat. Budete moct samy říct vaše zkušenosti nebo navrhnout útok, kterému byste se ráda ubránila. Tím vzniká silný a přátelský kolektiv, který se prohlubuje i na společných večeřích a kafíčkách.

A jak jedno přísloví praví: „Přežití záleží spíše na důvěře v přežití, než na fyzických schopnostech“ (Graciella Casillas In Marrewa, 2002).

Budu se na vás těšit.

Instruktorka Eliška

Certifikace našich instruktorů: 

Rozhodla jste se? Zde můžete provést registraci do třídy