Technické stupně v SAMI Combat Systems

Každý systém má nějaký způsob značení technických stupňů. V SAMI Combat Systems kdysi byly barevné pásky, dnes se již nenosí, ale značení přetrvalo a můžete se s ním setkat třeba jako barevný gumový náramek na zápěstí v Kids Krav Maga. Na samotných cvičencích tedy pásek už neuvidíte.

Barevně rozlišený LEVEL:

 1. žlutý pás
 2. oranžový pás
 3. zelený pás (instruktorka Eliška Zahrádecká)
 4. modrý pás
 5. hnědý pás
 6. černý pás
 7. fialový pás (instruktor Petr Zahrádecký)
 8. šedý pás
 9. temně zelený pás
 10. červený pás
 11. červený pás
 12. červený pás

Upozorňujeme, že studentské a instruktorské stupně jsou stejně barevně označeny, avšak nelze je srovnávat mezi sebou pro jejich úroveň.

USPOŘÁDÁNÍ STUDENTSKÝCH ÚROVNÍ

Naše tréninkové a vzdělávací programy jsou seskupeny do úrovní Krav Maga, tzv. levelů. Cílem je objasnit účastníkům lekce a ukázat, jaké techniky se od nich očekávají a jsou od nich samozřejmě vyžadovány ve třídách vyšší úrovně. Dělá se to na jedné straně proto, aby se od začátečníků neočekávalo příliš mnoho, a na druhé straně proto, abychom od pokročilých nebo profíků nežádali příliš málo. Naše školení jsou metodicky uspořádána tak, aby se znatelný úspěch dostavil rychle.

 

Level 1 – pro začátečníky

Krav Maga Level 1 je otevřena pro všechny studenty Krav Maga. Cílem je naučit se základům sebeobrany. Vyučují se různé pozice, kroky, obrana proti kruhovým útokům, obrana (agresivní a deeskalační), chvaty za ruce, škrcení, klinčování, útoky nožem, základní kombinace úderů a kopů, údery loktem a kolenem. Trénink se však nezabývá pouze fyzickými aspekty útoku. Chování před bojem, blafování, rozptylování a bojové techniky jsou koordinovány. Techniky, které se lze rychle naučit a efektivně kombinovat, jsou vybírány z velkého množství.

Level 2

Level 2 je otevřena pro všechny studenty Krav Maga, kteří zvládli základní techniky Krav Maga (level 1). Ve výcviku úrovně 2 se očekávají základní techniky z úrovně 1 a nebudou se procvičovat izolovaně, ale v kombinaci za různých okolností, situací a pozic. Dalším bodem je použití technik ve vysoké rychlosti a bez reflexu. Vyučuje se obrana proti přímým útokům, kombinace kopů a úderů, uvolnění chvatu oděvu, seznámení s pozemní technikou a kroky. To je naprosto nezbytné, abyste se naučili složitější techniky a obranné pohyby.

Level 3

Úroveň 3 je otevřena pouze pro studenty Krav Maga, kteří zvládli techniky Krav Maga s úrovní 1 a 2. Tato úroveň slouží jako příprava na pokročilé úrovně. Kromě různých kombinací z L1 a L2 obsahuje ještě náročnější trénink na úrovni 3 obranu proti bočním útokům, obranu proti obejmutí paží, obranu s každodenními nástroji, rozšířenou obranu na zemi a realistický trénink založený na scénářích.

Level 4 – Program pro pokročilé

Úroveň 4 (Pokročilí a Experti) je otevřena pouze pro studenty Krav Maga, kteří si osvojili techniky Krav Maga z úrovní 1 až 3. Pro úroveň 4 jsou vyžadovány techniky a bojové chování na blízko ze všech ostatních úrovní. Vysoce náročný výcvik na úrovni 4 ( Pokročilé 1 až 3 a všechny expertní programy) obsahuje především obranu proti ozbrojeným útokům, pozemní boj, sparring, aktivní použití zbraní, obranu proti více než jednomu agresorům a realistický výcvik založený na scénářích. Individuální kompetence každého studenta jsou rozšiřovány tak, aby mu umožnily přiměřeně reagovat na jakýkoli druh útoku.

Level 5 – 12

atd. atd.