Rozvrh tříd (kdy cvičíme)

Rozvrh tříd

ZÁŘÍ 2023 – ČERVEN 2024

 • Google kalendář tréninků a akcí …. >> Klik ZDE <<
 • Přehled členských příspěvků (ceník služeb) … >>> Klik ZDE <<<

Rozvrh tříd (ve Znojmě)

ZÁŘÍ 2024 – ČERVEN 2025


Do tříd Znojmáčci 1 (4-6 let) / Znojmáčci 2 (3-6 let) / Znojmáčci 3 (7-10 let)

 • Znojmáčci 1 je pro všechny děti ve věku od 4 – 6 let, které budou cvičit samy bez přítomnosti rodičů, a které chodí už do mateřské školy.
 • Znojmáčci 2 je pro všechny děti ve věku od 3 – 6 let a jejich rodiče. Tzn. celá výuka bude probíhat za přítomnosti rodiče, který se bude aktivně zapojovat a bude tvořit parťáka pro své dítě. POZN.: Jeden rodič, který má s sebou např. 2 své vlastní děti (druhé, třetí, …  dítě má 50% slevu z plné ceny)
 • Znojmáčci 3 je pro všechny děti ve věku od 7 – 10 let, které budou cvičit samy bez přítomnosti rodičů, jsou už dost velcí, ale nechtějí cvičit přímo sebeobranu (Kids Krav Maga)

Do tříd KA1 (KA2, KA3, …) 6-9 let.

jsou zařazeny děti ve věku 6-9 let. Zde se učí děti za pomocí různých her vytrvalosti, rozvoji síly, rychlosti, koordinačním cvičením a samozřejmě něco málo ze sebeobrany pro děti SAMI-X Kids Krav Maga. Jde tu spíše o soutěživost dětí. Podmínkou je, aby dítě chodilo na základní školu (výjimku udělí instruktorka).

Ve třídách KB1 (KB2, KB3, …) 8-13 let.

jsou děti starší, a to ve věku 8-13 let. I zde je spoustu her na rozvoj síly, rychlosti, motoriky. Avšak se zde už prolínají více techniky sebeobrany SAMI-X Kids Krav Maga. V těchto třídách je program nastaven tak, že si děti uvědomují techniky mezi útokem vedeným dospělým útočníkem nebo jeho vrstevníkem. Více se zde i diskutuje např. o šikaně, kyberšikaně, apod. Děti se učí základům poskytnutí první pomoci nebo jak přivolat složky integrovaného záchranného systému (IZS – PČR, ZZS, HZS).

Třídy KC1 (KC2, KC3, …) 12-17 let.

 jsou určeny těm nejstarším dětem. Pokud se junior cítí, rodiče chtějí a instruktor dovolí, tak tuto třídu lze navštěvovat od dovršení věku dítěte 12 let. Učí se zde techniky, ani ne tak, SAMI-X Kids Krav Maga, ale už veškeré dospělácké techniky SAMI-X Krav Maga. Třída není dětská, ale spíš taková „přípravka“ do té dospělácké! Učí se zde použití i různých typů prostředků, jako např. kubotan, pepřový sprej, apod.

Extra balíček tréninků pro děti

Díky několika rodičům, kteří se sami ptali na možnost více tréninků v týdnu, jsme promýšleli jak vyjít vstříc. Pro děti jsme vytvořili další možnost, tzv extra balíček. Nechceme díky dvojnásobným tréninkům chtít dvojnásobné ceny! Tak jsme vymysleli tuto možnost, ale platbu lze provést vždy jen v hotovosti instruktorovi, který to zanese do systému osobně. Pro děti jsme vytvořili extra balíček, který je možný vždy zakoupit pouze na pololetí (5 měsíců) a je možné ho na další pololetí změnit. Cena bude pro děti, které budou chtít chodit 2x týdně na 5 měsíců 5000,-Kč (místo 6000,-Kč). Jediná podmínka je, že dítě může navštěvovat třídu navíc pouze o „jeden“ stupeň níže! Případné nejasnosti vám vysvětlí instruktor na tréninku dětí.
Zde uvádíme několik příkladů možnosti extra balíčku tréninků pro děti.

 1. Dítě chodí do KA1 a při zaplacení extra balíčku bude moci navštěvovat i třídu KA2. (Cvičí tedy 2x týdně) 😉
 2. Dítě chodí do KB1 a při zaplacení extra balíčku bude moci navštěvovat třídu KA1, KA2 nebo KB2. (Cvičí tedy 2x týdně) 😉
 3. Dítě chodí do KC1 a při zaplacení extra balíčku bude moci navštěvovat třídu pouze KB1, KB2 nebo KC2. (Cvičí tedy 2x týdně) 😉

Náhradní trénink pro děti 6-17 let (z důvodu např. nemoci, státního svátku, apod.)

Náhradní trénink pro studenta ze tříd KA, KB nebo KC, který chyběl např. z důvodu nemoci v aktuálním měsíci, může po domluvě s instruktorkou nebo instruktorem přijít i na trénink druhé třídy.
Zde uvádíme několik příkladů možnosti náhradních tréninků pro děti.

 1. Dítě chodí do KA1 a jako náhradní trénink bude moci navštívit druhou třídu KA2. (Cvičí tedy 2x týdně) 😉
 2. Dítě chodí do KB1 a jako náhradní trénink bude moci navštívit druhou třídu KB2. (Cvičí tedy 2x týdně) 😉
 3. Dítě chodí do KC1 a jako náhradní trénink bude moci navštívit druhou třídu KC2. (Cvičí tedy 2x týdně) 😉

Minulý rok, jsme náhradní tréninky dělali poslední pátek v měsíci, této příležitosti využily 2-3 děti. Proto jsme přistoupili k tomuto kroku a komu hodina uteče (z důvodu nemoci, státního svátku), může prostě jít dvakrát v týdnu 😉 Rodičům se tento krok líbí, z důvodu, že jejich junior je na trénincích v jeden stejný den v týdnu.

Třída A (B, C, D, …)

je třídou pro dospělé studenty (nebo ty mladší, ale s výbornou průpravou). Vyučují se zde techniky SAMI-X Krav Maga, proto je třeba mít ochranné prostředky jako je třeba suspenzor (chránič genitálii), ochranu zubů. Časem si student musí pořídit boxerské rukavice, chrániče holení, pro kontaktní boj. Učí se zde využití různých předmětů, obranných pomůcek, apod. (kubotan, defender, pepřový sprej, teleskopický obušek. atd. atd.).

Třída Women

neboli „Women A“ a následně WB, WC, … jsou třídy určené výhradně ženám (a dívkám od 15 let, se souhlasem rodiče), kde se vyučuje SAMI-X Women Krav Maga. Není zde kladen nárok na sílu a vytrvalost, které většinou dámy odradí od sebeobrany. Tréninky a jednotlivé prvky sebeobrany jsou přizpůsobeny ženám. Samotné výukové hodiny se zaměřují na specifické útoky a diskutuje se o různé problematice, která se týká přímo útoku žen. Součástí je i nespočet přednášek k danému tématu.

Třída SAMI-X PRO

je třída vytvořená speciálně pro ozbrojené složky (příslušníci  Policie ČR, armády, městské policie, vězeňské služby nebo celní správy, a nebo pro zájemce z řad bezpečnostních agentur, včetně studentů SAMI Znojmo). Techniky zde budou vyučovány a zaměřeny konkrétně na práci výše jmenovaných složek, dále pak použití např. teleskopického obušku, pepřového spreje, štítu či krátké nebo dlouhé střelné zbraně. Různé postupy a taktiky, včetně CQB a práci v budovách, na schodištích, či na otevřeném prostoru.

Třída SAMI-X EBC

je třída vytvořená původně jen pro ozbrojené složky (příslušníci  Policie ČR, armády, městské policie, vězeňské služby nebo celní správy, a nebo pro zájemce z řad bezpečnostních agentur, včetně studentů SAMI Znojmo), však nejsou zde obsaženy techniky se zbraní nebo techniky specifické pro ozbrojené složky, ale systém je zaměřen pouze na práci s teleskopickým obuškem. Proto je možné jí vyučovat i civilní obyvatelstvo.

Třída SAMI-X Knife (tř. Knife)

je třída vytvořená speciálně pro studenty cvičící boj nůž proti noži. SAMI-X Knife, původně známý pod názvem Knife Fighting Concept, vychází převážně z technik boje nože z Filipín.

Třída SAMI-X Axe (tř. Axe)

je třída vytvořená speciálně pro studenty cvičící boj se sekerou či tomahavkem. SAMI-X Axe, původně známý pod názvem Axe Fighting Concept, je takové oživení válečnického umění starých Vikingů, které vytvořil mistr Peter Weckauf.

Soukromá lekce (Soukromka)

soukromá lekce není jako klasický trénink ve třídách. Zájemce si musí uvědomit, že má instruktora jen pro sebe a platí si jeho čas. Může se domluvit i s kamarádem a soukromá lekce může probíhat skupinově, ale ne více jak 4 osoby ve skupinové soukromé lekci! Dále si zájemce musí pořádně rozmyslet, co od výuky očekává?! Můžeme nabídnout výcvik Krav Maga, boj s nožem, sekerou, defenderem, SDS systém, teleskopický obušek SAMI-X EBC nebo systém pro ozbrojené složky SAMI-X PRO (krátká, dlouhá střelná zbraň, poutání, taktika, CQB, atd.).

Power (tř. PWR)

je trénink v rozvrhu označen jako PWR a je to trénink všeobecně zaměřený na zvýšení kondice. PWR je jen pro studenty školy SAMI Znojmo a vždy jen po domluvě! Hodina může být rozdílná, např. jednou bude cardio-kickboxing a podruhé může být kruhový trénink se zaměřením na posílení celého těla nebo jen částí těla.

Pár otázek a odpovědí, než se přihlásím

 1. Co se týká výběru správné třídy, je naprosto důležité.  Nejprve si musíte položit otázku: Co od toho očekávám? Co vlastně chci? Pokud jde o děti, tak i rodiče si musí uvědomit věk dítěte a co dítě chce, či potřebuje. Nemyslíme věk jako takový, ale věk mentální. Někomu je 9 a chce si hrát a někomu rovněž 9, ale už si nechce hrát, ale chce se něco dozvědět, jak se naučit např. bránit apod. Co je to vlastně SAMI-X Kids Krav Maga, najdete ZDE.
 2. Když teď mluvíme o dětech. Rodiče, popřemýšlejte, která třída opravdu vyhovuje vašemu dítěti. Ti mladší si chtějí hrát hry a ty starší už to tak nebaví a chtějí se vybít. Pokud tyto dvě skupiny dáme dohromady a upřednostníme jednu z nich. Druhou to přestane bavit a ztratíme ji. Pokud uděláme kompromis, časem ztratíme zájem obou skupin dětí.
 3. Proč se věk dětí, v jednotlivých KIDS třídách, překrývá? Po určitých zkušenostech jsme zjistili, že některé dítě je např. v 8mi letech vyspělé a chce se více učit techniky, než si hrát. Tyto děti většinou okřikují ty mladší, aby už ztichly, že se chtějí něco naučit. Naopak některé děti, i ve věku 9 let si ještě rádi hrají než, aby striktně poslouchaly instruktora a prováděly správně techniku. Jsou nesoustředěné na přesně daný úkol, mají takový svůj dětský svět. Instruktor musí věnovat pozornost tomuto jedinci a tím se brzdí trénink těch “ vyspělejších“. Proto to naše zvláštní rozdělení do tříd. Tuto poznámku neberte nijak špatně, je to spíš pro nás rozdělení, aby jsme mohli poskytnout tu nejlepší výuku jakékoliv skupině dětí. 🙂 
 4. Ve státní svátek nebo o školních prázdninách jsou tréninky Kids Krav Maga ZRUŠENY. Rodiče budou vždy před tímto zrušením informováni emailem, na webu nebo na facebookových stránkách školy. Dříve se třídy slučovaly, ale i tak přišli na trénink pouze 4 studenti. Proto jsme letos tuto možnost zrušili.
 5. Třídy pouze pro ženy jsme otevřeli, z důvodu jak jsme již psali výše. Většinou tvrdý trénink, nedostatek času, cvičení společně s muži odradí spoustu žen. Na hodinách se probírají i, ožehavější – intimnější témata, o kterých se nedá ve smíšených třídách mluvit. A proto můžete, milé dámy, začít cvičit i u nás SAMI-X Women Krav Maga 😉 ZDE se můžete dozvědět více o SAMI-X Women Krav Maga.
 6. O svém rozhodnutí do které třídy, popř. rozhodnutí rodičů, jaká třída pro jejich juniora je ta nejlepší se poraďte s instruktory naší školy! Kontakty naleznete ZDE, rádi Vám poradí.
 7. Pokud např. nějaké dítě chodí do nižší třídy a bylo by lepší, že bude chodit do té vyšší, jelikož se nudí a chce umět víc (nebo naopak nezvládá a raději by bylo s těmi mladšími) v průběhu roku Vám řekne sám instruktor a doporučí tu nejlepší možnost. 🙂